Bodlinka u nás

17.3.

Bodlinka ráda spí, jídlu moc nedá (ale piškoty z misky mizí:)), takže nám trochu pohubla, ale dle slov pana Bílka je zdravá. Už nám vykukuje sluníčko a to znamená, že během dubna ji vypustíme do přírody, kde už se o sebe bude muset postarat sama. 

7.1. 

Bodlinka a Vánoce - naše ježčí holka si prázdniny zřejmě také užila, měla tu klídek a tak se rozhodla pro "zimní spánek" a dietu:) Trochu nám pohubla, nyní má 530g a zřejmě bude holka trochu mlsná, granulky jí moc nejedou a nejraději má masíčko (krůtí, kuřecí). Děkuji rodičům za konzervy a kapsičky, až se k nám vrátí určitě si pochutná.

Dnes 7.1. proběhla první ježčí kontrola od pana Bílka, který si pochvaloval, jak je čilá. Snad nám holka začne brzy baštit tak, jako ze začátku. Bodlinka dostala injekci a další kontrola ji čeká za měsíc.

8.12.

Společně s třídou 1.C jsme se zapojili do projektu "Bodlinka u nás", který připravili pracovníci KRNAPU. Školy tak mají možnost pečovat o ježka, který byl umístěn do Útulku pro handicapovaná zvířata Správy KRNAP ve Vrchlabí.

Přes zimu se budeme starat o malého ježka, pro kterého by bylo obtížné ji bez pomoci přečkat a na jaře se pak vrátí domů, do volné přírody.

8. prosince nám pan Ing. Daniel Bílek přivezl samičku ježka. Nejprve jsme měli přednášku o životě ježků a o tom, jak pečovat o toho našeho. Poté nastala chvíle, na kterou jsme všichni čekali, a náš ježeček se mohl zabydlet. Foto naleznete ve fotogalerii.

Ježek je odčervený a odblešený a bude pravidelně (každý měsíc) kontrolován pracovníkem KRNAPU.

Zatím jsme stále neodhlasovali jméno, ale prozatím má nejvíce hlasů Ježulka.

 

Ježčí jídelníček:

kočičí granule

psí salám ( psí/kočičí konzervy nebo kapsičky) posypat trochou vloček nebo vařenou rýží

vařené kuřecí nebo hovězí maso

kousek jablka, hrušky

I ježči rádi mlsají: rozinky, piškoty

KVĚTEN

31.5. závěrečný koncert ZUŠ 10:30 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

 e-mail: svehlovar@zskkho.cz

 Sběr

Jarní sběr papíru 18. -25. 4. 2017

Sběr bylin - podrobnější info v notýsku.

Sběr kůry pokračuje až do června.

Při posledním sčítání kůry, nasbírali žáci necelých 16 kg pomerančové a 2 kg citronové kůry!

Děkuji všem sběračům!

 

 Sbíráme pomerančovou (ne mandarinkovou) a citronovou kůru (usušenou). Zvážené nosit do šatny označené SBĚR a lísteček s váhou odevzdat pí učitelce.

Sbíráme víčka (není potřeba vážit).